"Title" "Başlık" manasına gelir, başka mana arayanın kendi fesatlığıdır! Yoksa başlıktan gayrı title ne işimiz var! :P Dimi ama?

10 Kasım

Facebook’da çeşitli topluluklar var “10 Kasım’a kadar 1 milyon kişi olalım” “haydi Türk genci 10 Kasım’da profil resmine Atatürk koy” vs. vs. Atatürk’ten moda yaratılmasına karşıyım arkadaş. Gösteriş olsun diye sırf sağda solda söylemek için Atatürkçü ayağına yatılmasın, 400.000 insan evladı bir araya gelip her biri 10 Kasım’da Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni bi halt yaptığını sanarak sağa sola yazmasın. Yaşatabiliyor musun Atatürk’ün sana emanet ettiği değerleri, anladın mı sana ne anlattığını hitabesinde senden büyük Atatürkçü yok. Gayrısının da gram önemi yok.

Atatürk 10 Kasım’da ölmedi bence zaten. Atatürk ilk çivisini kendisinin çaktığı Demiryolları hala ilk gunku gibi dururuken öldü. Atatürk kurduğu fabrikalar kapatıldığında, Tüpraş, Petkim satıldığında, bu ülkenin başbakanı vatandaşına “Ananı da al git” dediğinde öldü. Atatürk’ü defalarca biz öldürdük. Ve en kötüsü bugün 10 Kasım’da Atatürk bir kere daha ölecek çünkü bugün Fenerbahçe – Galatasaray maçı Atatürk’ten daha fazla konuşulacak güzel ülkemde…

Reklamlar

Comments on: "10 Kasım" (4)

 1. haklısın, Atatürk artık sadece 10 kasımlarda dirilir oldu…. o da bu gün maç’a kurban gitti…

 2. Stormcry said:

  Yazının içinde şahsıma yapılan göndermeyi farketmedim sanmayın…

 3. sersefilyus said:

  Biz TÜRK Milleti olarak enteresan bir topluluğuz. Yukarıda ulusun şuanki bakışı bu şekilde ama farklı bir bakış açısıda var. M. Kemal ATATÜRK öncelikle bu ulusa bir ülkü verdi. Bu millet bunu kabul etmez bir çok basiretsiz kişi gibi sömürge devletlerinin himayesi altında yaşamayı seçebilirdi. Ama seçmedi birlikte omuz omuza vererek bu ülkeyi yeniden var etme çabasına girişti. Aradan geçen onca KEMALsiz günden sonra bile bu millet hala sınıflarında ATAsının resmini barındırıyorsa, düşmanına bile ATATÜRK ismini ezberletebiliyorsa, Time dergisine liderini kapak yaptırabiliyorsa, hala 9:05 geçe siren sesleri yurdumun sokaklarını ağlatabiliyor: kimisi duasıyla kimisi kalbiyle ATAsını uğurlayabiliyorsa, kabrinde milyonları toplatabiliyorsa, birşeyler o kadarda kötü olmasa gerek.
  Zaten ATATÜRKte kendisini düşünmemizi, anmamızı bu kadar çok istemezdi. O sadece ulusunun refahını isterdi. Zaten o dememişmidir: “Ulusum sakın benden sonra bir kurtarıcı bekleme, yoksa sana karşı olan görevimi yapamamış sayarım.”
  Onu anmayı ülküsünü büyük Türk ulusunu yaratarak yapalım. Onu ancak bu şekilde anar, bahtiyar kılarız.
  Yani bu ulus o kadar enteresan bir millettirki Çanakkaleyi geçilmez kılıp FB-GS Maçına yenik düşen bir tabiattadır.

 4. […] 10 kasımda kimi andığımızı sorgulayan bir arkadaşım bloğunda Atamız’ın çoktan öldüğünü hiç yalandan onu yaşatıyormuş gibi yapmamamız […]

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: