"Title" "Başlık" manasına gelir, başka mana arayanın kendi fesatlığıdır! Yoksa başlıktan gayrı title ne işimiz var! :P Dimi ama?

American McGee’s Alice

American McGee's Alice

-what is broken, alice?
-i am.
repliği, kedinin ultrasonik karizmatik sesi ve de Alice in hastalıklı beyninin gazabına uğramış “Wonderland”‘i (!) ile hafızalara kazınmıs, 6 Kasım 2000 tarihli bir “3rd person action” oyunudur efendim. Electronic Arts’ın gözünü para bürümesinden hemen öncesine denk gelen leziz oyunlardan biridir (bir diğeri için Undying’i rahatlıkla örnek gösterebiliriz).

American McGee’s Alice’de, zaten pek de akıl sağlığı yerinde olmayan Alice kardeşimiz iyice pisikopata bağlamış bir biçimde ustunde kanlar icerisindeki elbisesi elinde gümüş işlemeli kasaturası ile ortamlara terör saçmaktadır. Karizma timsali kedi ise (gerek sesi gerek şekli olsun) arasıra ortaya cıkıp “Only the foolishs believe the suffering is just a reward” şeklindeki aforizmalarıyla alice in hastalıklı ruhuna içinde bulunduğu kabustan kurtulması için yol göstermektedir. Resmi konuşmayı bi kenara bırakırsak “ben boyle atmosfer gormedim arkadaş” lafı bu oyuna cuk oturur. bilin, bulun, oynayın bence.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: