"Title" "Başlık" manasına gelir, başka mana arayanın kendi fesatlığıdır! Yoksa başlıktan gayrı title ne işimiz var! :P Dimi ama?

16 Mart 1911’de Gunzburg Bavaria Almanya’da 3 çocuklu ailenin en büyüğü olarak dünyaya geldi. 1935’de Munih Üniversitesi’nde Antropoloji, 1938’de Frankfurt Üniversitesi’nde Tıp doktorasını verdi.

24 Mayıs 1943’te Auschwitz-Birkenau Çingene Kampında Tabib Subay olarak görev aldı. Mengele Auschwitz’i ırsiyet çalışmaları için insanlı deney yapabileceği bir fıssat olarak gördü ve değerlendirdi. Özellikle tek yumurta ikizleri ile ilgilendi. 0-6 yaş tek yumurta ikizlerini topladığı özel bir kışlası vardı. Mengele’nin denekleri daha ii bakılıyor ve besleniyordu. Çocukları şekerlemelerle ziyaret ediyor kendini “Mengele Amca” diye tanıtıyordu. Gaz odalarından kurtulan denekler ona “Koruyucu Mengele” demişlerdi.
Şimdi sayın okuyucu diyebilirsin ki “Yahu madem bu derece güzel insan, kendini bilime adamış bir tıp neferi nasıl olmuş da “En çok aranan savaş suçlusu” olmuş?”

Kendisine denekleri hakkında hesap soranın olmadığı ortamda gözlerinde “Güç Benim” bakışlarıyla sonsuz merakını sıradışı metodlarıyla, deneyleriyle doyurmaya çalışmış. Yeni doğan bir bebek hiç beslenmeden ne kadar yaşayabilir?, İnsan vücudu soğuğa ne kadar dayanabilir, gibisinden deneyler yapmış, anestezi kullanmadan kalp ve mide ameliyatları gerçekleştirmiştir. Gözlere kimyasallar enjekte ederek göz rengini değiştirme, normal bir şekilde doğmuş ikizlerden ameliyatla vücutları/damarları birleştirilmek suretiyle siyam ikizi ortaya çıkarma çabaları en bilinen manyaklıklarındandır. Bu deneyler genellikle kangrenle ve sonrasında ölümle sonuçlanıyordu. Deneyler esnasında biri ölen ikizlerden diğerini de uykuda kalplerine kloroform enjekte etmek suretiyle öldürüp karşılaştırmalı otopsi yapmıştır.

1944’te savaş suçlusu ilan edilen Mengele ODESSA ağı sayesinde Güney Amerika’ya kaçmış 34 yıl boyunca Müttefik Kuvvetlerin ve Mossadın kendi için başlattığı “kelle avı”‘ndan kaçabilmiş 7 Şubat 1979’da Brezilya’da ölmüştür.

Josef Mengele hakkında daha detaylı bilgi için link (içerik ingilizcedir)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: