"Title" "Başlık" manasına gelir, başka mana arayanın kendi fesatlığıdır! Yoksa başlıktan gayrı title ne işimiz var! :P Dimi ama?

Hürriyet’in haberine göre Amerika’lı Irak gazisi Rick Yarosh bir patlamada vücudunun büyük bir kısmı ile yanan yüzünü kimselerden saklamıyor bu halinden utanmıyormuş. Yine Amerika’lı ressam Matthew Mitchell’a portresini yaptıran Rick bu portresini Washington’da bir müzede sergileyecekmiş. Bu hareketiyle “Savaşın insani boyutunu yansıtmayı” hedefliyormuş kendisi. (kaynak)

Paladin

Amerikan askerinin kafasına da hayranım. Normalde bi baltaya sap olamamış insanların “Asker” bari olayım deyip verilen gazla kendilerini Paladin sanarak kuşandıkları gibi adaletin çekicini (örneğin Javelin Missile) Culling of Stratholme görevine çıkmış gibi Irak’a koşmalarını sağlayan “eğitim, özgüven ve felsefe” birikimini çok merak ediyorum. Saddam ele geçirilip idam edilmiş, Secondary Objective olarak kitle imha silahları bulunamamışsa da “Mission Accomplished” olmuştur. Lakin bu “Kutsal Amaç” (bkz: dünya barışı) uğrunda şavaşırken patlama esnasında bu askerin Divine Shield‘ı açılmamış kendisi bir anda alevler içinde kalmıştır. Savaşın insani yönü de uzakdan gelen özgürlük savaşçıları amcaların evlerini başına yıktığı siviller (kadın, çocuk yaşlı vs hatta bonus olarak kadınlara tecavüz de edilebilir) değil, Amerika’da evinde elinde birası terden gri/sarı renk almış atletiyle Amerikan Futbolu izleyen Redneck’in yanmış yüzüdür.

Bu kafanın Türkiye’deki yansıması tam küresel olamamış, daha ulusal meselelerin peşindedir. Vatanperverdir, icabında kalkar evinden 1000km yol yapar haine kurşun sıkar, icabında “Orhan Pamuk akıllı olsun.” şeklinde ayar verir.

Reklamlar

Comments on: "Şavaşın insani yüzü (?!)" (3)

  1. Tebrik ederim çok güzel olmuş. Devamını bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: